Klasa 1a - pod patronatem IFP
          11 czerwca 2014 roku zostało podpisane porozumienie o współpracy między IFP Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu a XV Liceum Ogólnokształcącym im. prof. W. Degi w Poznaniu.
          Celem porozumienia jest zainteresowanie młodzieży szeroko pojętą humanistyką, zapewnienie kontaktu ze studenckimi kołami naukowymi, pomoc w wyborze przyszłego kierunku kształcenia. Uczniowie klas humanistycznych, zwłaszcza klasy pierwszej, będą uczestniczyli w wykładach oraz warsztatach organizowanych zarówno na terenie uczelni, jak i naszej szkoły.
          Instytut Filologii Polskiej podczas podpisywania porozumienia reprezentował wicedyrektor do spraw dydaktycznych - dr Krzysztof Skibski a XV LO - pani dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 15 - Grażyna Lach.
          Porozumienie wchodzi w życie 1 września 2014 r. Liczymy na owocną współpracę!
patronat_IFP_1 patronat_IFP_2 patronat_IFP_3