What an amazing day in 15th High School!

BritAm Day! Cóż to był za dzień! Wolność, równość i sprawiedliwość dla wszystkich... gwarantowała Statua Wolności dumnie prezentująca się przy wejściu na drugie piętro. Big Ben stojący tuż za nią nie pozostawiał żadnych wątpliwości - piętnastkę zalało brytyjsko - amerykańskie szaleństwo. W atmosferę tego dnia wprowadził nas konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, który odbył się w środę. Dwudziestu reprezentantów klas miało okazję pochwalić się znajomością nie tylko języka angielskiego, ale także historii i kultury tych krajów. Najlepszym spośród nich okazał się Piotr Kamiński z klasy 2d. Gratulujemy!
         Jednak bohaterów tego dnia było wielu ... Klasy pierwsze i drugie wykonały super plakaty prezentujące różne oblicza UK i USA. Ich prace stanowiły nieocenioną dekorację naszych licealnych korytarzy. Właściwie wszyscy, którzy dali się namówić do wspólnej zabawy na strój tematycznie związany z tymi krajami, tworzyli niepowtarzalny brytyjsko- amerykański klimat. Nie umknęło to uwadze naszego gościa dr Wojciecha Lange, wykładowcy Katedry Skandynawistyki UAM, który wtajemniczył nas w zawiłości symboliki emblematów Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Wykład, prowadzony w języku angielskim, zaintrygował i pobudził apetyt na wiedzę akademicką.
         A skoro o apetycie mowa to koniecznie trzeba wspomnieć o słodkich smakach tego dnia! Konkurs kulinarny cieszył się wielką popularnością, zarówno przygotowujących smakołyki, jak i potencjalnych konsumentów. Swoje wypieki zaprezentowało aż 16 reprezentantów prawie wszystkich klas! Wielkie gratulacje należą się uczestnikom, bo zaprezentowane  mufiny, cupcaki i shortbready były prawdziwymi dziełami sztuki! Komisja konkursowa miała nie lada problem z wyborem najlepszych spośród doskonałych. Ocenie podlegały nie tylko walory wizualne, ale także smak i konsystencja. A oto nasi faworyci:

I miejsce: Anna Szyfter z klasy 2d,
II miejsce: Patrycja Płóciniak z klasy 2a,
III miejsce ex aequo: Adam Ornoch z klasy 3b i Patrycja Gimzicka z klasy 2d

Szczególne wyróżnienia:
Adrian Szary z klasy 3b, Emilia Majchrzak z klasy 1d i Aleksandra Nowicka z klasy 1c

Konkurs na najlepszy strój wygrała bezapelacyjnie Marta Potrawiak z klasy 3a.

Wszystkim zaangażowanym w organizację tego dnia bardzo dziękujemy a zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy!

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 20.12.2013r.                                Zapraszamy!!!

BritAm01 BritAm02 BritAm03
BritAm04 BritAm05 BritAm06