Wycieczka do Drezna

W czwartek, 19 grudnia, uczniowie naszej szkoły pod opieką prof. Magdaleny Zachman, prof. Moniki Cieślak oraz prof. Danuty Janczewskiej uczestniczyli w wycieczce do Drezna, miasta zwanego „Florencją na Łabą”.
          Punktualnie o godz. 5.00 wyjechaliśmy spod budynku szkoły i po niespełna 5 godzinach byliśmy u celu naszej podróży. Nasz pobyt w stolicy Saksonii zaczęliśmy od zwiedzania kompleksu pałacowego Zwinger, a dokładnie mieszczącej się w nim słynnej Galerii Malarstwa Starych Mistrzów. Następnie udaliśmy się do Muzeum Porcelany, w którym zebrano bogatą kolekcję eksponatów porcelany miśnieńskiej, chińskiej, oraz japońskiej. Największe wrażenie zrobił na nas bukietów kwiatów z porcelany oraz porcelanowy pomnik Augusta Mocnego. Kolejnym punktem programu był pobyt na Jarmarku Bożonarodzeniowym, uważanym za najpiękniejszy w całych Niemczech. Trudno się z tym nie zgodzić, panująca na nim atmosfera jest niepowtarzalna i wprowadziła nas w prawdziwie świąteczny nastrój. Mieliśmy okazję spróbować tradycyjnych niemieckich smakołyków, podziwiać liczne stoiska z ozdobami bożonarodzeniowymi oraz sprawdzić nasze umiejętności językowe. Warto wspomnieć, że wycieczka nie byłaby tak udana, gdyby nie wspaniały przewodnik, który z niezwykłą pasją i ogromną wiedzą opowiadał nam o atrakcjach Drezna. Około godz. 22.00 wróciliśmy do Poznania.
          Niektórzy z nas już następnego dnia chcieli wpisać się na listę uczestników wycieczki na Jarmark Bożonarodzeniowy w przyszłym roku.
                                                                                                                     Uczestnicy

Drezno2013