Wyjazd integracyjny klas pierwszych

Zgodnie z tradycją XV LO im. W. Degi w Poznaniu w dniach 3 - 4 września 2015 roku w miejscowości Straduń odbył się wyjazd integracyjny dla klas pierwszych.
Celem dwudniowego wyjazdu było zintegrowanie uczniów w poszczególnych zespołach klasowych, jak również całej społeczności klas pierwszych w roku szkolnym 2015/2016.

W ramach zajęć integracyjnych, klasy pod opieką wychowawców, spotkały się z pedagogiem szkolnym i wspólnie wykonywali wiele zadań, pomagających wzajemnie się poznać.
Wieczorem, pierwszego dnia zorganizowana została się dyskoteka, w czasie której każdy uczestnik wyjazdu mógł popróbować swoich sił na przysłowiowym parkiecie.
Oprócz zajęć integracyjnych odbył się również bieg na orientację. Klasy zostały podzielone na dwa zespoły, gdzie do każdego zespołu został przydzielony jeden wychowawca.
Do ogólnej klasyfikacji liczył się łączny czas przybycia na metę dwóch zespołów z danej klasy oraz liczba zgromadzonych punktów. Pierwsze miejsce w tej konkurencji zajęła
klasa 1D, drugie miejsce klasa 1B i trzecią lokatę zajęła klasa 1A. Rozegrany został również turniej piłki plażowej pomiędzy reprezentacjami poszczególnych klas.
Rywalizację w tej dyscyplinie wygrała klasa 1B, drugie miejsce zajęła klasa 1D, a trzecie klasa 1A.
W godzinach wieczornych odbyło się tradycyjne ognisko, na którym prezentowały się poszczególne klasy w formie krótkich scenek teatralnych. Po zaprezentowaniu się,
wszyscy przystąpili do wspólnego biesiadowania przy ognisku z tradycyjną pieczoną kiełbasą.
Prze cały czas towarzyszyła pierwszoklasistom ładna pogoda i choć nie zawsze słoneczna, to jednak pozwoliła przedłużyć o dwa dni atmosferę minionych wakacji.
W piątek około godz. 20.20 zmęczeni, ale szczęśliwi uczestnicy wyjazdu integracyjnego powrócili do Poznania, gdzie czekali na nich stęsknieni rodzice.

Wyjazd integracyjny klas pierwszych Wyjazd integracyjny klas pierwszych Wyjazd integracyjny klas pierwszych Wyjazd integracyjny klas pierwszych