Dzień Edukacji Narodowej 2013

W tym roku zorganizowanie uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej przypadło klasie 2A. Ów dzień poprzedziły tygodnie żmudnej pracy nad materiałem filmowym, częścią artystyczną oraz scenariuszem, co zaowocowało pełnią nerwów, emocji oraz wrażeń. Wydaje mi się, że w pewnym momencie wszyscy byliśmy wycieńczeni, ale też szczęśliwi.
W tym roku całość utrzymaliśmy w konwencji "Gali Oscarowej". Na początku  " W Starym Kinie" pokazaliśmy materiał dotyczący historii Koziołków, w którym umieściliśmy archiwalne zdjęcia, a także wywiady z nauczycielami. Chcieliśmy w ten sposób uświadomić wszystkim, skąd w ogóle wziął się pomysł Koziołków-Matołków, a także pokazać, jak nasi nauczyciele postrzegają coroczną tradycję naszej szkoły. Przy okazji udało się nam dowiedzieć, że w tym roku Koziołki obchodzą swoje 20-lecie, co jeszcze bardziej zachęciło nas do działania!
Następnie przeszliśmy do wręczenia nagród. Każda kategoria była opatrzona w wybrany fragment z filmu, dwa utwory muzyczne oraz zdjęcia nominowanych.
Nie obyło się także bez części artystycznej. Przygotowaliśmy wywiady z paroma zwycięzcami (prof. Zbigniewem Lubczyńskim, prof. Sławomirem Barem oraz prof Danutą Janczewską), których oczywiście sparodiowali uczniowie naszej klasy. Wspomniane wywiady przeprowadzała nasza koleżanka wykreowana na Grażynę Torbicką w swoim programie "KOCHAM KINO".
Nie obyło się także bez momentów muzycznych, w których zostały zaprezentowane dwa utwory: "Little Talks" zespołu Of Monsters and Men oraz "Closer" z repertuaru Kings of Leon, w wykonaniu naszych uzdolnionych koleżanek i kolegów.
Podczas całej gali nie obyło się bez pomyłek, jednak z całokształtu byliśmy bardzo zadowoleni. Mamy nadzieję, że także odbiorców nie zawiódł efekt naszych nieprzespanych nocy i przegadanych godzin. Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak przekazać pałeczkę kolejnemu rocznikowi w oczekiwaniu na przyszłoroczne Koziołkic.

A. P., uczennica klasy IIa

wystawa01 wystawa08 wystawa02
wystawa04 wystawa06 wystawa07
wystawa05 wystawa09 wystawa03
gala05 gala06 gala07 gala08
gala09 gala10 gala03 gala04
gala01 gala02 gala12 gala13
gala15 gala16 gala11 gala14
WYSTAWA-„KOZIOŁKI NA PRZESTRZENI LAT”

W związku z tym, iż uroczystość „Koziołków-Matołków” obchodzi  w tym roku 20-lecie, klasa 2a - odpowiedzialna za przygotowanie uroczystości - wymyśliła dodatkową atrakcję w postaci wystawy. Nigdy dotąd nie mieliśmy okazji podziwiać pomysłowości uczniów z różnych roczników!
Dzięki uprzejmości wielu nauczycieli, udało  się zgromadzić w szkolnej bibliotece pokaźne zbiory statuetek, dyplomów, wierszyków, obrazków i innych prezentów, wręczanych podczas różnych gal „Koziołków-Matołków”. W ten sposób powstała bardzo ciekawa wystawa, która dla jednych jest powodem do wspomnień, dla innych źródłem wiedzy o tradycji szkoły, która trwa już od 20 lat!