Copyright by K.K. Sobek 2017
Spotkanie opłatkowe społeczności szkolnej

Są święta w naszym kalendarzu
Najdroższe i najbliższe
Bo wywołują falę marzeń
Najczulszych i najmilszych”

22 grudnia 2016 r. w naszym Liceum odbyły się Jasełka przygotowane wspólnie przez klasy 1a oraz 1b.
Przedstawienie rozpoczęła jedna z uczennic piosenką „Jest taki dzień”. Po jej występie inni uczniowie wykazali się zdolnościami recytowania wierszy polskich poetów opisujących piękno świąt Bożego Narodzenia. Każdy z pełną powagą i wielkim skupieniem wykonał swoje zadanie. W celu wprowadzenia Gości w świąteczny nastrój chór zaśpiewał tradycyjne polskie kolędy. W tym czasie przystrojono choinkę oraz przygotowano stół do wieczerzy. Intencją przewodnią występu była myśl, że w tym magicznym czasie nikt nie powinien być sam. Wspaniale zostało to pokazane w momencie, gdy cała rodzina zasiadła wspólnie do wigilii i zaprosiła osobę bezdomną, aby zajęła tradycyjnie pozostawione przy stole miejsce dla nieoczekiwanego gościa.
Po kolacji wigilijnej przybyli kolędnicy z życzeniami zdrowia, szczęścia, miłości i pomyślności. Przedstawienie zakończyło się kolędą "Bóg się rodzi" zaśpiewaną przez wszystkich występujących.
Po spektaklu życzenia spokojnych i zdrowych świąt złożył ksiądz Bartosz Kulczyk oraz Pani Dyrektor Grażyna Lach, która wręczyła opłatki przedstawicielom klas.

„Ten nastrój wszystkim się udziela,
Ogarnia serca, dusze
Radością, szczęścia i wesela