Pożegnanie absolwentów
          23 maja 2014r. pożegnaliśmy kolejny rocznik absolwentów naszej szkoły.  Przygotowana przez klasę II C uroczystość wręczenia świadectw ukończenia XV Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Wiktora Degi odbyła się w szkolnej auli. Galę poprowadzili Alicja Jacewicz i Kacper Bocek. Przed rozpoczęciem oficjalnej części uroczystości mogliśmy usłyszeć Patrycję Lambryczak z klasy II A oraz Artura Wieczorka z klasy II C, którzy wykonali piosenkę z repertuaru grupy Coldplay.
          Po przywitaniu zebranych gości, wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu głos zabrała pani dyrektor Grażyna Lach, która przekazała absolwentom oraz ich rodzicom gratulacje i życzenia. Naszych byłych już uczniów pożegnali również: przewodniczący Rady Rodziców pan Piotr Gruszka, przewodnicząca Samorządu Szkolnego Julia Oleszak. Kolejnym doniosłym momentem było uhonorowanie przez panią dyrektor najlepszych absolwentów świadectwami z wyróżnieniem, otrzymali je Iwona Kawacka i Michał Kliński z klasy III B oraz Krzysztof Kaczmarek, Joanna Kocięcka oraz Martin Szłapka z klasy III C. Podczas tego wyjątkowego dnia nie mogło zabraknąć również podziękowań dla rodziców, którzy w szczególny sposób angażowali się w pracę na rzecz szkoły. W kolejnej części uroczystości świadectwa ukończenia szkoły wręczyli sami wychowawcy klas trzecich: prof. Lucyna Piotrzkowska, prof. Olga Bączyk oraz prof. Monika Cieślak. Na scenie padło wiele wzruszających słów, były wspomnienia, życzenia i mnóstwo pozytywnych emocji. Następnie pani dyrektor Grażyna Lach wręczyła zasłużonym uczniom nagrody książkowe. Na zakończenie oficjalnej części gali pani dyrektor wraz z przewodniczącym Rady Rodziców panem Piotrem Gruszką wręczyli nagrodę specjalną dla Super Absolwenta XV Liceum Ogólnokształcącego, którym została uczennica III C Joanna Kocięcka.
          W części artystycznej uroczystości mogliśmy obejrzeć fascynujący pokaz iluzjonistyczny przygotowany przez Kacpra Bocka z klasy II C. Następnie usłyszeliśmy Valentinę Gozzini oraz Elizę Romańską z klasy II D, które wykonały piosenkę z repertuaru Pharrella Williamsa „Happy”. Dzięki niewątpliwemu talentowi aktorskiemu uczniów z klasy II C, którzy odegrali fragment „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza, wszyscy przenieśli się na moment na lekcję języka polskiego. Na zakończenie Magdalena Węglewska z klasy I A, Patrycja Lambryczak i Filip Fabiś z klasy II A oraz Kacper Bocek z klasy II C wykonali utwór „Seasons of love” z musicalu Rent. Jeszcze raz gratulujemy absolwentom, życzymy dalszych sukcesów, dostania się na wymarzone studia,  a na razie wspaniałych wakacji! Pamiętajcie, że drzwi naszej szkoły będą dla Was zawsze otwarte.
                                                                                                                     Klasa II C
absolwenci_2014_01 absolwenci_2014_02 absolwenci_2014_03 absolwenci_2014_04