Obóz integracyjny klas pierwszych - Straduń 2014
        Początek roku szkolnego to tradycyjnie dla klas pierwszych XV LO im. W. Degi w Poznaniu wyjazd integracyjny do miejscowości Straduń. Celem trzydniowego wyjazdu było zintegrowanie uczniów w poszczególnych zespołach klasowych, jak również całej społeczności klas pierwszych w roku szkolnym 2014/2015.
        W pierwszy dzień realizowane były zajęcia integracyjne, w trakcie których klasy pod opieką wychowawców spotkały się z psychologiem szkolnym i wspólnie wykonywały zadania pomagające wzajemnie się poznać. Oprócz zajęć integracyjnych miała miejsce również wycieczka do lasu pod opieką leśniczego. W czasie marszu wzdłuż ścieżki dydaktycznej omawiane były zagadnienia dotyczące: pracy leśnika, prowadzenia racjonalnej gospodarki leśnej oraz ciekawostek z życia lasu. Wieczorem odbyła się dyskoteka.
        Drugi dzień wyjazdu to dalszy ciąg zajęć integracyjnych pod opieką psychologa szkolnego oraz rozgrywki piłki plażowej pomiędzy reprezentacjami poszczególnych klas. W godzinach wieczornych odbyło się tradycyjne ognisko, na którym prezentowały się poszczególne klasy w formie krótkich scenek teatralnych. Po zaprezentowaniu się wszyscy przystąpili do wspólnego biesiadowania przy ognisku z tradycyjną pieczoną kiełbasą. Podsumowaniem dnia, obfitującego w wiele zadań i przedsięwzięć była również dyskoteka oraz konkurs karaoke.
        Trzeci dzień to przede wszystkim bieg patrolowy. Każda z klas przed wyjściem w trasę otrzymała zestaw map, na których zaznaczone były punkty. Wszystkie z zaznaczonych punktów należało odnaleźć w terenie i spisać kod literowy, którym były oznaczone. Oczywiście w trakcie poszukiwań nawiązała się rywalizacja pomiędzy poszczególnymi klasami, ponieważ w grę wchodziło nie tylko odnalezienie wszystkich punktów, ale również pokonania całej trasy przez grupę w najkrótszym czasie. Rywalizację wygrała klasa Ic, drugie miejsce zajęła klas Id, trzecie - klasa Ia i czwarte - klasa Ib. Wszystkim klasom gratulujemy zaciętej walki i wielkiego zaangażowania, bo przecież najważniejsza w tym wszystkim była wspaniała zabawa.
        Po wspólnym leśnym bieganiu oraz apelu podsumowującym zajęcia integracyjne, wszyscy uczestnicy wraz z kadrą nauczycielską spotkali się na wspólnym pamiątkowym zdjęciu. Po obiedzie uczniowie klas pierwszych, pełni optymizmu i wspomnień opuścili ośrodek wypoczynkowy i powrócili autokarami do Poznania.
Stradun_2014_01 Stradun_2014_03 Stradun_2014_04 Stradun_2014_05 Stradun_2014_06
Stradun_2014_07 Stradun_2014_08 Stradun_2014_09 Stradun_2014_10 Stradun_2014_11