Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 15
w Poznaniu
Copyright by Katarzyna Sobek 2010

115 rocznica urodzin prof. Wiktora Degi
7 grudnia świętowaliśmy w szkole 115 rocznicę urodzin prof. Wiktora Degi.  Z tej okazji postanowiliśmy przybliżyć uczniom życiorys  i dorobek  Patrona Szkoły.  Wychowawcy klas pierwszych przedstawili swoim wychowankom sylwetkę Profesora, zwracając szczególną uwagę na ogromny wpływ jego poglądów i postawy na charakter szkoły. Klasa Ic przygotowała również okolicznościową gazetkę prezentującą najważniejsze fakty z życia osobistego i zawodowego prof. Wiktora Degi.
             Następnie wszyscy pierwszoklasiści wzięli udział w I etapie konkursu wiedzy o patronie i histrorii szkoły. Do II etapu, który odbył się 5 grudnia,  zakwalifikowało się 9 osób z najwyższymi wynikami. Laureatką konkursu została Joanna Kocięcka z klasy I C, drugie miejsce przypadło Krzysztofowi Kaczmarkowi z klasy IC, a trzecie Kindze Tchorz z klasy I B. Zwycięzcy zostali nagrodzeni przez panią dyr. Grażynę Lach i prof. Monikę Cieślak w czasie spotkania opłatkowego. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy jego laureatom.

W ramach obchodów Dnia Patrona uczniowie klas pierwszych, wraz z wychowawcami, towarzyszącymi nauczycielami oraz  księdzem Pawłem Nowakiem, udali się na grób prof. Wiktora Degi na Cmentarzu Junikowskim. Po odprawieniu modlitwy zostały złożone kwiaty od społeczności szkolnej i zapalono znicze.