Pole tekstowe: XV Liceum Ogólnokształcące
im. prof. Wiktora Degi
   w Poznaniu

Targi Edukacyjne

20 – 22 lutego 2004 r. odbyły się VIII Wielkopolskie Targi Edukacyjne zorganizowane przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Tegoroczne targi – podobnie jak w poprzednim roku – skierowane były przede wszystkim do uczniów oraz rodziców i cieszyły się bardzo dużą popularnością. Na targach zaprezentowały się wszystkie licea ogólnokształcące z Poznania i szkoły zawodowe, były także szkoły policealne, większość gimnazjów oraz różne instytucje edukacyjne. Dzięki tak dużej różnorodności typów szkół uczniowie mogli nie tylko porównać oferty wystawców, ale także zaplanować swoją edukację lub upewnić się, że dokonany wybór szkoły jest dobry ze względu na własne predyspozycje i możliwość późniejszego znalezienia się na rynku pracy.

„Piętnastka” także miała na targach swoją ekspozycję. Zainteresowanie naszym stoiskiem było bardzo duże. Rozdaliśmy wiele folderów, a dyżurujący uczniowie udzielali szczegółowych informacji na temat szkoły. Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania i wątpliwości przyjdźcie na „drzwi otwarte”.