12 października, dwa dni przed Świętem Edukacji Narodowej, społeczność szkolna 15 LO spotkała się w kinie "Apollo", by - jak co roku - uroczyście obchodzić Dzień Nauczyciela.
Tradycją już jest w naszej szkole, iż w tym dniu nie tylko składamy życzenia pedagogom, ale też wspólnie oglądamy film (tym razem "Pogodę na jutro" w reż. Jerzego Stuhra) i część artystyczną przygotowaną przez jedną z klas drugich. Po niezwykle pouczającym filmie, który momentami stwarzał okazję do śmiechu, jednak w swej wymowie był bardzo pedagogiczny, przyszedł czas na coroczną galę zwaną "Koziołkami". Przygotowywała ją w tym roku klasa II d (wraz z panią Arletą Borak) i nie ma wątpliwości, iż stanęła na wysokości zadania.
Święto Edukacji Narodowej

W godzinach popołudniowych natomiast nauczyciele spotkali się we własnym gronie, by uroczyście celebrować swoje święto. Nie da się jednak tego opisać słowami, dlatego też wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Po krótkim przedstawieniu przyszedł czas na oczekiwane nominacje i nagrody dla nauczycieli i uczniów. W iście "oskarowej" atmosferze rozdane zostały w tym roku dyplomy dla nagrodzonych, "koziołkowe plakietki" oraz prezenty, które wzbudzały wiele wesołości. Wybrane nominacje to np.: "brakujące centymetry", "odlotowa torebusia", "szkolne mruczando", "drugie śniadanko".
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 15
XV Liceum Ogólnokształcące