Święto Edukacji Narodowej

im. prof. Wiktora Degi
w Poznaniu
Copyright by Katarzyna Sobek 2010/2011

Dnia 14 października 2010 roku w Kinie Apollo społeczność naszej szkoły zebrała się na corocznej Gali z okazji Dnia Edukacji Narodowej, aby wspólnie spędzić ten pod każdym względem wyjątkowy dzień. Przygotowaniem zajęła się klasa II a.
    Gdy już wszyscy zasiedli na swoich miejscach, dwoje uczniów z klasy IIa: Joanna Nawrot i Patryk Wiśniewski powitało zgromadzonych i poprowadziło całą Galę - Wspomnienie o panu Dyrektorze Grzegorzu Liczbańskim oraz dokonania Naszej Szkoły w ciągu ostatnich lat. Z powodu Jego śmierci chcieliśmy wspólnie z całą szkołą oddać mu hołd. Przy dźwiękach przepięknej muzyki obejrzeliśmy prezentację multimedialną, w której zostało przedstawione jakim wspaniałym człowiekiem był Pan Dyrektor i jak wiele zrobił dla XV LO. Na koniec wystąpiła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Magdalena Rudnicka, która życzyła wszystkim nauczycielom satysfakcji z realizowanych zadań, zapału do podejmowania nowych wyzwań, twórczych pomysłów i cytując słowa Wiliama Artura Warda "przeciętny nauczyciel mówi, dobry wyjaśnia, lepszy demonstruje, wspaniały inspiruje" - nie tylko podziękowała, ale i życzyła, aby każdy nauczyciel w Naszej szkole stawał się inspiracją dla nas - uczniów.
    Po krótkiej przerwie rozpoczęła się projekcja filmu pt. "Wenecja", który okazał się doskonałym podsumowaniem nastroju tego dnia. Dzień 14 października 2010 z różnych powodów pozostanie w pamięci każdego z nas.
Marta Matuszak   kl. IIa