Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 15
Copyright by Katarzyna Maj 2008/2009

Spotkanie opłatkowe społeczności szkolenej
- Boże Narodzenie 2008
Dnia 22.12 odbyła się w naszej szkole Wigilia, którą uświetnił występ klasy I d przygotowany przy współpracy z uczniami klas II i III. Przedstawienie prowadził Kajetan Maciak. Uroczystość rozpoczął ksiądz Łukasz Lewandowski, następnie o wygłoszenie kilku słów oraz rozdanie opłatków została poproszona pani wicedyrektor Grażyna Lach. Kolejnym punktem w tym wyjątkowym dniu były już same jasełka. Ogólny przekaz całej inscenizacji polegał na ukazaniu Wigilii w XXI w. Szczególnie ujęte zostały zakupy wigilijne - czyli wyścig z koszykami oraz to w jaki sposób ludzi potraktowaliby dzisiaj przyjście na świat dzieciątka. Być może  jako efektowne przedstawienie czy reklamę firmy… Występ aktorów urozmaicał chór oraz zespół muzyczny.  Po samej inscenizacji przez dłuższą chwilę rozbrzmiewały oklaski, następnie o głos poprosił przewodniczący Rady Rodziców pan Skiba, który złożył życzenia uczniom oraz pochwalił aktorów. Na sam koniec uczennica klasy I d Klaudia Zdzyniecka zaśpiewała "I want to break free", a jej  śpiew zwrócił uwagę dużej grupy wychodzących z Sali uczniów. Po czym klasy rozeszły się do swoich sal na klasowe wigilie. Całe przedstawienie było ćwiczone przez wiele godzin, przed i po lekcjach, zaangażowanie było duże i tym samym sukces został osiągnięty. Całość przygotowań nadzorowała pani Olga Bączyk-wychowawca klasy Id, rolę i grę aktorów sprawdzała pani Aleksandra Dymska.  Mimo trudności technicznych i wszystkich innych przeciwieństw losu DALIŚMY RADĘ i to się liczy :)
Klasa I D

klasa I D z wychowawczynią - panią prof. Olgą Bączyk i księdzem Łukaszem Lewandowskim