Drzwi Otwarte 2012

im. prof. Wiktora Degi
w Poznaniu
Copyright by Katarzyna Sobek 2012

19 kwietnia br. odbyły się Drzwi Otwarte w naszej szkole. Tegoroczni absolwenci gimnazjów mogli poznać uczniów, nauczycieli i zajrzeć we wszystkie zakamarki szkoły. Nasi goście brali udział w zajęciach przedmiotowych, m.in.: rozwiązywali zagadki logiczne, przeprowadzali doświadczenia fizyczne i chemiczne. Interpretowali wiersz, dowiadywali się ciekawostek o skałach... W holu szkoły na przybyłych czekało ciasto upieczone przez uczniów XV LO. Drzwiom Otwartym towarzyszyła wystawa zdjęć z tegorocznej szkolnej wycieczki do Hiszpanii, zorganizowanej przezpanią prof. D.Janczewską oraz wystawa plakatów związanych z bezpieczeństwem w sieci zrobionych przez uczniów w ramach zdobywania certyfikatu Szkoły Bezpiecznego Internetu. W sali informatycznej można było obejrzeć film na temat bezpieczeństwa w sieci przygotowany przez uczennice z klasy I c i pograć w grę "Liczby rządzą światem" przygotowaną przez uczniów z klasy II b w ramach projektów matematycznych.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy do wspólnej nauki w naszej szkole!

Film i kilka plakatów