shape
shape
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 15
XV Liceum Ogólnokształcące
im. prof. Wiktora Degi
w Poznaniu
shape
Copyright by Katarzyna Maj 2007

20 czerwca 2008 roku w XV LO oficjalnie zakończyliśmy kolejny rok szkolny. O godz. 10:00 uczniowie i nauczyciele mieli możliwość uczestniczenia we mszy św., a następnie około godz. 11 w sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczystość.
W tym roku zadanie poprowadzenia uroczystości przypadło klasie Ic. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego, konferansjerzy- Joanna Wojtkowiak i Michał Zakęs poprosili o wystąpienie nowego przewodniczącego Samorządu Szkolnego- Cyryla Skibę. W swoim przemówieniu Cyryl przedstawił plany związane z przyjęciem nowej funkcji, dziękował za miniony rok i życzył wszystkim udanych wakacji.
Następnie miejsce przy mikrofonie zajął pan dyrektor Grzegorz Liczbański. Życzył uczniom i nauczycielom, by ten wolny czas przyniósł upragniony odpoczynek, ale również chwilę refleksji.
Zakończenie roku szkolnego
2006/2007
Pan dyrektor podziękował za współpracę - pani prof. Aleksandrze Klemczak, pani prof. Reginie Wachowiak, pani prof. Ewie Kijak i panu prof. Robertowi Szymcowi - nauczycielom, którzy zakończyli pracę w naszej szkole. Owacjom dla odchodzących nauczycieli nie było końca...
Opiekunka Klubu Ośmiu - Pani L. Piotrzkowska podziękowała wolontariuszom za ich pracę i zaangażowanie, oraz wyraziła nadzieję, że ich przykład zachęci kolejnych uczniów do czynienie dobra w ramach szkolnego wolontariatu. Ostatnim punktem programu było wręczenie panu dyrektorowi albumu upamiętniającego szkolną wycieczkę "NIe tylko do Francji". Na zakończenie uroczystości, zanim uczniowie rozeszli się wraz z wychowawcami, by odebrać świadectwa, pan Bogdan tradycyjnie został poproszony o ostatni dzwonek.

Pani prof. Aleksandra Klemczak dziękuje...
Witam Wszystkich Uczniów Naszego Liceum.
Wasze pożegnanie wzruszyło i zaskoczyło mnie tak bardzo, że zwyczajnie nie wiedziałam, co powiedzieć na pożegnanie. Będę Was - drodzy uczniowie -  wspominać bardzo ciepło. Nieważne, że czasami układało "się nie tak".  Ważne, co dawaliśmy sobie nawzajem. Mogę powiedzieć, że to właśnie od  Was uczyłam się młodzieńczego zapału, prawdziwej radości życia, optymistycznego, niekonwencjonalnego  i nieschematycznego patrzenia na świat.  To są te wszystkie cechy młodości, których nam "wcześniej urodzonym" tak często brakuje. W zawodzie nauczyciela pracowałam 30 lat i przez ten czas mogłam "te braki", właśnie dzięki wam uzupełniać. Z natury jednak, jak mam nadzieję wiecie, jestem pogodna i optymistyczna, więc nie było to aż tak trudne.
Żegnając się dziękuję Wam za Wasze dowcipy, humor, niepokorność, wszystkie kłótnie i rozmowy, czyli jednym słowem za wszystko to, co składa się na tzw. "życie szkolne". Będziecie dla mnie wspomnieniem, które , w co wierzę, nigdy nie wypali się do końca.
Powodzenia i ….. Do zobaczenia.
Aleksandra Klemczak

Po przemowie p. dyrektor wręczył czterem uczniom świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody tym, którzy w roku szkolnym 2007/2008 wyróżnili się wysokimi wynikami w nauce, 100% frekwencją, zaangażowaniem na rzecz klasy i szkoły, pracą w wolontariacie oraz innymi osiągnięciami.
więcej...
Podziękowanie dla wolontariuszy