XL Olimpiada Geograficzna

Olimpiada_Geograficzna_2 Olimpiada_Geograficzna_3 Olimpiada_Geograficzna_4
       16 grudnia 2013 roku  Joanna Kocięcka - uczennica  klasy IIIc  XV LO im. Wiktora Degi w Poznaniu, której opiekunem jest mgr Sławomir Bar, na podstawie weryfikacji Okręgowej Komisji, zakwalifikowała się do II etapu XL Olimpiady Geograficznej. Za przygotowaną pracę pt.: „Krajoznawcze tajemnice Puszczy Zielonki - rowerowy geocaching” uzyskała 100 punktów.
       Należy podkreślić, że była to jedyna praca w Okręgu Wielkopolskim oceniona na maksymalną liczbę punktów możliwych do zdobycia.
       Ale to nie koniec sukcesów uczennicy z poznańskiej „piętnastki”. W dniach 8-9 lutego 2014 roku odbył się II okręgowy etap XL Olimpiady Geograficznej. Miejscem rywalizacji olimpijczyków było tradycyjnie Collegium Geographicum Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu. W tym etapie startowało 74 uczniów z całej Wielkopolski. Zawody składały się z dwóch części.
       8 lutego - w I pisemnej części zmagań olimpijczyków - pojawiły się pytania dotyczące m.in. mniejszości narodowych i grup etnicznych w Polsce, miejsc kultu religijnego na świecie, atrakcji turystycznych w basenie Morza Śródziemnego, ruchu obrotowego i wirowego Ziemi oraz współczesnych konfliktów zbrojnych. Joasia w tym etapie poradziła sobie w sposób perfekcyjny, dzięki czemu zakwalifikowała się do ścisłego finału, który odbył się następnego dnia.
       9 lutego przeprowadzona była II część olimpiady, gdzie najlepsi z najlepszych wzięli udział w pierwszym zadaniu jakim był quiz multimedialny. Drugim zadaniem było zaprezentowanie  przed komisją swojego, wcześniej przygotowanego opracowania, a także udzielanie odpowiedzi na zadawane pytania. Podsumowując  II etap XL Olimpiady Geograficznej, Joanna Kocięcka zajęła bardzo wysokie - 15 miejsce w całej Wielkopolsce!
      Joasiu! Serdecznie Ci gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych, tym razem na majowej maturze.
Olimpiada_Geograficzna_1