Szlachetna paczka

W tym roku, w grudniu społeczność naszej szkoły przystąpiła do projektu SZLACHETNA PACZKA decydując się na pomoc rodzinie, która bardzo tego potrzebowała.  Pani  Samanta, Pana Piotr wraz z trójką swych dzieci: Oskarem(6 lat), Oliwią (4 latka) i maleńką Nataszą (1,5 miesiąca) chcieliby teraz wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom ZSO nr 15 przekazać:
"Jesteśmy tak szczęśliwi, tak zaszokowani, że aż nie wiemy co możemy powiedzieć. Czy jest jakiś sposób, w który możemy się odwdzięczyć? Chyba nie ma słów, które mogą wyrazić naszą wdzięczność. Nigdy jeszcze nie otrzymaliśmy takiej pomocy, nie wiemy jak się zachować, bo i tym razem się tego nie spodziewaliśmy. To niesamowite, że istnieją ludzie, którzy tak nas obdarowali, muszą być naprawdę niezwykli! Dziękujemy!".
               Te słowa usłyszała od rodziny Pani Agata, wolontariuszka opiekująca się rodziną. Pani Agata była też obecna przy dostarczeniu i rozpakowywaniu przez rodzinę paczek przekazanych przez nas wszystkich.  Oto jej relacja:
Pani Samanta najbardziej ucieszyła się z artykułów dla małej Nataszy. Zapas pieluszek, chusteczek nawilżanych oraz mleka w proszku, wystarczy na długo. Wzruszyła się również bardzo, gdy wyjęła zestaw akcesoriów dla maluszka. A kiedy dowiedziała się, że wkrótce otrzymają także pralkę* zupełnie zaniemówiła. Pan Piotr za najważniejszą uważał żywność, dzięki której długo nie będzie musiał się martwić, że Jego dzieci nie mają co jeść. Udało nam się jednak zauważyć jak zaszkliły mu się oczy po wyjęciu dwóch par zimowych butów. Przymierzył je, za namową żony i dzieci, mówiąc, że pasują jak ulał. Oskar był bardzo zaangażowany w rozpakowywanie paczek i kartonów. Dopiero, kiedy już przejrzał zawartość wszystkich, 56 paczek, mógł spokojnie zająć się otrzymanymi zabawkami i słodyczami. Zdalnie sterowany samochód sprawił mu ogromną radość, zwłaszcza kiedy zobaczył, że może sam ładować baterie! Oliwka nie mogła powstrzymać emocji, wyciągając kolejne lalki i pluszaki. Pomimo, że było ich mnóstwo, przy każdym wydawała głośny pisk, przytulała zabawkę, a niektóre nawet obdarowywała całusem! Szybko zajęła się układaniem ich w osobnym, swoim własnym, kartonie, a następnie wyniosła je do swojego pokoju. Podczas otwierania następnych kartonów, dziewczynka nie mogła się powstrzymać żeby nie powiedzieć po raz kolejny "Dziękujemy!". Usłyszeliśmy to przynajmniej 56** razy, co trudno nam przekazać Wam w tak krótkiej relacji. Chcielibyśmy jednak żebyście wiedzieli, że radość i wdzięczność całej rodziny była ogromna. Kiedy dzieci już rozpakowały swoje zabawki pan Piotr powiedział, że dostały tyle, że teraz będą mogli sami część oddać innym potrzebującym. Dzięki Waszej Paczce, zostanie więc uszczęśliwiona nie tylko jedna rodzina!”
*pralka została zakupiona z pieniędzy zebranych wśród nauczycieli i pracowników ZSO nr 15, tylko jej dostarczenie nieco się opóźniło
**tyle paczek (większość naprawdę pokaźnych rozmiarów!) udało nam się wspólnie zebrać! Był to podobno REKORDOWY WYNIK W REGIIONIE!

A na koniec słowa, które pani Agata, wolontariuszka chciała przekazać wszystkim zaangażowanym w organizację naszej PACZKI:
,,Chciałabym serdecznie podziękować Państwu za współpracę. Wiem, że zorganizowanie tak dużej akcji w szkole jest ogromnym wyzwaniem. Choć sądzę, że słowo "sprostać" nie wyraża tego co chciałabym powiedzieć.  Wielkość Paczki przerosła oczekiwania  Rodziny, u której kartony nie mieściły się w domu! To niezwykłe że tyle osób może włączyć się w ideę mądrej pomocy. Jeszcze raz dziękuję!  Piękne opakowania Paczek oddawały indywidualny charakter każdej klasy. To niezwykłe, jak bardzo widać było w Waszych Paczkach radość z dawania. Kartki, które były dołączone do prezentów pokazały Rodzinie, że prócz pomocy materialnej oraz szczerych, świątecznych życzeń, przesyłacie rodzinie wiarę w to, że nie zostali sami. Zrozumieli, że są ludzie, którzy widzą w nich potencjał i dają nadzieję na lepsze jutro. Rodzinę czekają w tym roku najwspanialsze święta, już teraz zaczęły dziać się w ich domu cuda, a to wszystko dzięki Wam.
                                                                                                         Dziękujemy!’'

Ja również dołączam się do tych podziękowań.  Jesteście wszyscy: uczniowie, rodzice, moje koleżanki i koledzy, wspaniali! Mam nadzieję, że po przeczytaniu powyższej relacji ogarnie Was wielka radość i poczucie że WARTO POMAGAĆ! Wesołych Świąt!!!
                                                                                                          Kasia Kiszka

paczka1 paczka2 paczka3