Pożegnanie absolwentów rocznik 2013

25 maja 2013r. pożegnaliśmy kolejny rocznik absolwentów naszej szkoły.  Przygotowana przez klasę II C uroczystość wręczenia świadectw ukończenia XV Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Wiktora Degi odbyła się w szkolnej auli. Zaproszenie do wzięcia udziału w niej przyjęła pani Hanna Janowicz, inspektor Wydziału Oświaty w Poznaniu. Galę poprowadzili Aleksandra Beba i Jan Knapski. Po przywitaniu zebranych gości, wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu głos zabrała pani dyrektor Grażyna Lach, która przekazała absolwentom oraz ich rodzicom gratulacje i życzenia. Naszych byłych już uczniów pożegnali również: przewodnicząca Rady Rodziców pani Ewa Garasz, przewodniczący Samorządu Szkolnego Mateusz Kampe oraz przedstawiciele Gimnazjum nr 11 Martyna Wieczorkiewicz oraz Wojciech Sterna. Wszyscy przemawiający nie szczędzili zebranym absolwentom ciepłych słów i rad, dzielili się swoimi wspomnieniami oraz życzyli dostania się na wymarzone studia. Kolejnym doniosłym momentem było uhonorowanie przez panią dyrektor oraz panią inspektor Hannę Janowicz najlepszych absolwentów świadectwami z wyróżnieniem, otrzymały je Anna Śniegowska z klasy III D oraz Maria Maciejewska z klasy III A. Podczas tego wyjątkowego dnia nie mogło zabraknąć również podziękowań dla rodziców, którzy w szczególny sposób angażowali się w pracę na rzecz szkoły. W kolejnej części uroczystości świadectwa ukończenia szkoły wręczyli sami wychowawcy klas trzecich: prof. Julita Kotecka, prof. Olga Bączyk, prof. Beata Żukowska oraz prof. Emilia Sander. Na scenie padło wiele wzruszających słów, były wspomnienia, życzenia i mnóstwo pozytywnych emocji. W imieniu absolwentów głos zabrał Piotr Goździewicz. Na zakończenie oficjalnej części gali pani dyrektor Grażyna Lach wręczyła zasłużonym uczniom nagrody książkowe. W części artystycznej uroczystości mogliśmy usłyszeć Kacpra Bocka i Patrycję Lambryczak z klasy I C oraz Elizę Romańską z klasy I D . Wielu wzruszeń dostarczyły absolwentom prezentowane zdjęcia z okresu ich pobytu w szkole oraz nagrane wspomnienia ich wychowawców. Ogromne wrażenie na zebranych gościach zrobił pokaz taneczny przygotowany przez Martina Szłapkę z klasy II C, będący prezentacją różnych stylów tanecznych. Nasz uzdolniony uczeń zaprosił do udziału w nim Szymona Skrobisza z klasy II C, Jakuba Kozelana oraz Joannę August z Gimnazjum nr 11, a także Magdalenę Teodorczyk z Gimnazjum nr 63 oraz Dominikę Główczyńską z gimnazjum w Swarzędzu. Na zakończenie uczniowie naszej szkoły wykonali wspólnie utwór „Wieża Babel” z musicalu Metro. Jeszcze raz gratulujemy absolwentom, życzymy dalszych sukcesów, dostania się na wymarzone studia,  a na razie wspaniałych wakacji! Pamiętajcie, że drzwi naszej szkoły będą dla Was zawsze otwarte!

Klasa II C

absolwenci_2013_01 absolwenci_2013_02 absolwenci_2013_03 absolwenci_2013_04 absolwenci_2013_05
absolwenci_2013_06 absolwenci_2013_07 absolwenci_2013_08 absolwenci_2013_09 absolwenci_2013_10
absolwenci_2013_11 absolwenci_2013_12 absolwenci_2013_13 absolwenci_2013_14