Copyright by K.K. Sobek 2016
Samorząd uczniowski XV LO w r. szk 2015/2016

Wydarzenia roku szkolnego 2015/2016
> Liga Piętnastki
Kochani Piętnastkowicze, dzisiaj, na Waszą prośbę odbyła się dodatkowa zbiórka nakrętek. Oto jej wyniki: ID- 21,9 kg; IIA- 9 kg; IIB- 1,1 kg; IIC- 15,3 kg. Pozostałe klasy nie przyniosły ani grama :( Po dopisaniu punktów ostatecznie Ligę Piętnastki wygrała klasa ID - GRATULUJEMY :) Oto skrócona wersja tabeli

Więcej informacji na naszym Facebook-u.
Zwycięzka klasa ID jako nagrodę wybrała wyjście na paintballa. Relacja zdjęciowa także na naszym profilu
> Dzień czekolady
Międzynarodowy Dzień Czekolady w Piętnastce za nami. Było słodko i smacznie :) Dzięki Radzie Rodziców, która zafundowała mleko i kakao oraz zaangażowaniu SU, na dużej przerwie można było się rozkoszować tym ciepłym napojem, który ma mnóstwo właściwości dla zdrowia. Oczywiście spożywany z umiarem :) Nawet Pani Dyrektor dała się skusić na słodkości :)
> Konkurs samorządu: Kapelusz wiosenny
"Jedna jaskółka wiosny nie czyni" - prawda.
Ale nasze kapelusze - owszem!
No i udało się - wiosna jak marzenie.
Dziękujemy za włączenie się do naszej zabawy i za kolorowe pożegnanie zimy.
Kapelusze zostały ocenione przez niezależną komisję i klasy, które je wykonały otrzymały punkty ligowe.
> Kiermasz Wielkanocny
Tuż przed Świętami Samorząd Uczniowski i Szkolny Wolontariat zorganizowały kolejny kiermasz słodkości.
Na kiermaszu oprócz smakowitych ciast można było również zakupić ozdobne Wielkanocne jajka, które wcześniej brały udział w rywalizacji ligowej.
Ciasta i ozdoby znikały w zawrotnym tempie.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w obsługę stoiska, która jak zawsze była na najwyższym poziomie, oraz hojnym smakoszom ;-)
Podczas kiermaszu zebraliśmy 360 zł.
> Konkurs: Jajo wielkanocne
Dzisiaj odbył się w naszej szkole konkurs na "Jajo wielkanocne". Wyniki podamy wkrótce, a już jutro będzie można kupić te ozdoby na kiermaszu
> Walentynki
Z okazji zbliżających się Walentynek Samorząd Uczniowski naszej szkoły miał słodki poczęstunek dla uczniów XV LO. Wszyscy byli mile zaskoczeni i od razu zaczęli osładzać sobie życie walentynkowym lizakiem.
> Kiermasz bożonarodzeniowy
Kochani!
Jak co roku Szkolny Wolontariat oraz Samorząd Uczniowski przygotowały świąteczne stoisko ze słodyczami oraz ozdobami. Nasz tegoroczny kiermasz był wyjątkowo udany - zebraliśmy 563,22zł. Dzięki Waszej ofiarności będziemy mogli pomóc choremu chłopcu. Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej - uczniom, nauczycielom oraz rodzicom liceum i gimnazjum za zaangażowanie. W szczególności serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przynieśli smaczne ciasta i wykonali oryginalne stroiki oraz kartki świąteczne oraz do tych, którzy nie szczędzili grosza i zakupili wystawione wspaniałości. Słowa wdzięczności kierujemy również do niezawodnej obsługi stoiska, która sprawnie wydawała smakołyki znikające w ekspresowym tempie. Dzięki Wam wszystkim poczuliśmy w szkole atmosferę Świąt i okazaliśmy pomoc potrzebującej osobie.
> Działania Samorządu Uczniowskiego - konkursy
Minął pierwszy miesiąc od wyborów do SU i był to miesiąc pracowity. Ustaliliśmy działania na cały rok szkolny, o których wkrótce Was powiadomimy.Przeprowadziliśmy pierwsze ważenie nakrętek - łącznie zebraliście 74,2 kg . Odbyły się też dwa konkursy, w których motywem przewodnim było Halloween, do których z zapałem się włączyliście, próbując prześcignąć konkurencję. Dzięki Wam w szkole zaroiło się od duszków, nietoperzy, dyń, lampionów i wielu innych ciekawych pomysłów.W piątek komisja złożona z pani dyrektor Grażyny Lach i pani wicedyrektor Aleksandry Dymskiej wyłoniła zwycięzcę w kategorii na najlepszy wystrój sali oraz dynię. Najciekawszy wystrój sali, wg komisji, przygotowała klasa III C, zaś w kategorii dyń zwyciężyły ex aequo klasy I D i II C.
> Wybory do Samorządu Uczniowskiego - zakończone!
Dnia 30 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Nowym przewodniczącym został Bartosz Torbiarczyk z klasy III A, który zdobył 34 głosy. W głosowaniu wzięło udział 171 uczniów, czyli 66%.                                                                                                 Samorząd Uczniowski XV LO
Archiwum działalności Samorządu Uczniowskiego XV LO
- Działania samorządu w roku szkolnym 2014/2015