Wycieczka klas drugich do Śmiełowa

Zgodnie ze szkolną tradycją klasy drugie naszego liceum 26 kwietnia brały udział w wycieczce edukacyjnej do Śmiełowa.
Uczniowie zwiedzali dworek, w którym przebywał A. Mickiewicz, poznali jego historię, obejrzeli zgromadzone w nim eksponaty związane z samym Mickiewiczem, jak i przedmioty użytkowe pochodzące z XIX wieku. Ciekawość wzbudził pokój w którym zgromadzono różne przekłady “Pana Tadeusza”, np. na język japoński hebrajski. Po raz pierwszy uczniowie brali udział w lekcji muzealnejpoświęconej życiu emigracyjnemu A. Mickiewicza i poznali wiele ciekawostek związanych z tym okresem. Na zakończenie pobytu wszyscy spacerowali po pięknym, naturalnym parku, który przez przewodniczkę został określony jako “ogród Zosi”.

SAM_1705 SAM_1706 SAM_1707
SAM_1708 SAM_1710 SAM_1713