Wycieczka do Śmiełowa

10 października 2013r. odbyła się wycieczka dydaktyczna klas II do Śmiełowa. W naszej szkole jest to już tradycją, jednak zwykle klasy drugie wyjeżdżały w maju, tym razem natomiast miały okazję zobaczyć Muzeum Adama Mickiewicza jesienią.
Zwiedzanie muzeum było dwuetapowe. Na początek lekcje muzealne, podczas których można było się dowiedzieć, m.in. o życiu i twórczości Adama Mickiewicza, o podróżach poety oraz o historii powstania Pałacu w Śmiełowie. Drugim etapem było zwiedzanie. Przechodząc kolejno przez Galerię Wschodnią, Salę malarstwa romantycznego, Salę pobytu Mickiewicza w Wielkopolsce, Salon Błękitny oraz wiele innych pokojów, galerii i korytarzy uczniowie poznawali historię tego wielkiego poety.
Po zakończonych zajęciach był czas wolny na świeżym powietrzu oraz okazja na jakąś przekąskę. Około godziny 15:00 wszyscy byli już z powrotem pod szkołą w Poznaniu. Wycieczka była bardzo ciekawa oraz integrująca wszystkie klasy.

Uczestniczka wycieczki

smielow01 smielow02 smielow03