Sportowo

Beep test jako nowoczesna metoda pomiary wytrzymałości u uczniów na lekcjach wf!

Jedną z nowoczesnych metod związanych z pomiarem wytrzymałości człowieka jest  norweski Beep test, zastępujący wcześniejszy bieg ciągły 12min. (test Coopera), bieg na dystansie jednej mili oraz testy chodu oraz step-testy.
Stosowany w naszej szkole Beep test jest jedną z najpopularniejszych metod mierzenia wytrzymałości zawodników używaną m.in. w angielskich klubach piłkarskich, a z powodzeniem stosowaną w innych zespołowych grach sportowych.
Jak do tej pory przeprowadzono dwa terminy badań. Wyniki jakie osiągnięto stanowią o progresie osiągnięć, a uczniowie walczą o ustanowienie nieoficjalnego rekordu szkoły.
Najlepsze wyniki wśród licealistów:
Piotr Mikołajczak 147 odcinków (2960m), Tomasz Wikarski 141,Jakub Piechowiak 115, Adrian Książkiewicz 115 i Artur  Wieczorek 112
Należy dodać, że najlepszy wynik uzyskał były zawodnik KKS Lech Poznań

beep test beep test
Zaproszenie na treningi!
Klub Sportowy Poznańska 13-tka, sekcja kobiet, której trenerem jest nauczyciel wf w naszej szkole Pan Marek Molewski zaprasza na treningi piłki nożnej wszystkie chętne dziewczyny! Treningi odbywają się na boisku "Poznańskiej 13-tki" ul. Armii Poznań obok cytadeli, w poniedziałki o godz. 19 i w środy o godz. 18.
O sile klubu Poznańskiej 13-tki stanowią studentki AWF Poznań, których sukcesy można zobaczyć na youtube:
więcej informacji :email- molewski@awf.poznan.pl lub trener Zbigniew Koziol tel.601706669