Copyright by K.K. Sobek 2017
Studniówka 2017 - STUDNIÓWKA W NOWEJ ODSŁONIE

I znowu studniówka! - tak mogliby powiedzieć tylko nauczyciele, bowiem to wydarzenie znajduje się w kalendarzu każdego roku szkolnego.
Studniówka jak każda inna! - tak też mogliby powiedzieć nauczyciele, którzy wielokrotnie przygotowują bal na 100 dni przed maturą i często w nim uczestniczą.
W tym roku jednak nikt nie ośmieli się tak powiedzieć, bowiem studniówka 2017 w XV LO przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Była wydarzeniem naprawdę niezwykle wyjątkowym, gdyż po raz pierwszy maturzyści mieli okazję bawić się w reprezentatywnej auli szkolnej, jakże odmienionej na tę okoliczność! Dzięki subtelnym dekoracjom, przygotowanym wspólnie przez wychowawców i uczniów (a także niektórych rodziców) wszyscy uczestnicy mogli się przenieść do magicznej, lodowej krainy. Wyjątkowość wnętrza podkreślała dodatkowo niezwykła gra świateł, zaaranżowana w czasie zabawy przez wspaniałego DJ-a Fąfera, który potrafił wszystkich - i młodszych, i starszych - porwać do wspólnej zabawy. Tradycyjnie już, studniówka rozpoczęła się odtańczeniem poloneza. Tutaj także nowość, bowiem po raz pierwszy brali udział w tym wydarzeniu zaproszeni przez maturzystów goście. I choć wspólnych prób było niewiele, a te, które się odbyły, mogły budzić niepokój organizatorów J,  taniec wyszedł naprawdę wspaniale! W trakcie zabawy nie mogło nie być okazałego tortu, którego konsumpcja - jak obiecywała Pani Dyrektor - miała zagwarantować powodzenie na maturze. Ważnym momentem były także wybory króla i królowej balu, zakończone jak co roku wspólnym tańcem „ukoronowanych”. Uczniowie przetańczyli całą noc, a panująca radosna atmosfera, wspaniała muzyka i pyszne jedzenie dopełniły całości. Nie ma wątpliwości, że uczestnicy balu zapamiętają go na długo, będą bardzo miło wspominać i nikt nie odważy się powiedzieć, że to była studniówka jak każda inna!