Copyright by K.K. Sobek 2016
SZEKSPIR BLIŻEJ NAS

Tuż przed feriami zakończył się w naszej szkole trwający od grudnia polsko-                 -angielski projekt edukacyjny pt. „SZEKSPIR BLIŻEJ NAS”.
Celem przedsięwzięcia było przybliżenie uczniom sylwetki oraz twórczości Williama Szekspira, a także przekazanie wiedzy z zakresu teatru i filmu w sposób interdyscyplinarny, przekrojowo, poprzez połączenie różnej tematyki w dwóch językach.
Projekt obejmował przeprowadzenie lekcji języka polskiego, wiedzy o kulturze oraz języka angielskiego poświęconych sylwetce oraz twórczości pisarza, budowie teatru elżbietańskiego i specyfice szekspirowskiego dramatu (warsztaty, czytanie ze zrozumieniem, interpretacje plakatów do szekspirowskich sztuk oraz filmów, dyskusje).
W tym czasie wszyscy uczniowie mieli okazję wziąć udział w gościnnym wykładzie pod tytułem „Szekspir i jego czasy” wygłoszonym przez dr Urszulę Kizelbach oraz dr Katarzynę Burzyńską z Wydziału Anglistyki UAM.
Informacja o tym wykładzie znalazła się również na stronie Wydziału Anglistyki:
Ogromnym przedsięwzięciem było wyjście całej szkoły do kina na film „Makbet” - to najnowsza ekranizacja w reżyserii Justina Kurzela.
Jako podsumowanie projektu zostały przeprowadzone dwa konkursy: polsko-angielski konkurs wiedzy o Szekspirze i teatrze elżbietańskim oraz  konkurs na plakat do wybranej sztuki wybitnego dramatopisarza.