TRANSPLANTACJA – JESTEM NA TAK !

29 września br. niektórzy uczniowie kl. III d wraz z opiekunem panią prof. Emilią Sander uczestniczyli w konferencji na temat transplantacji, która odbyła się w sali Sesyjnej Urzędu Wojewódzkiego.
Celem spotkania było wyjaśnienie na czym polega przeszczepianie, kiedy można pobrać narządy do przeszczepienia, prawne podstawy pobierania narządów oraz rozmowy dotyczące dylematów moralnych i etycznych.
Jednak najciekawszym punktem było spotkanie z pacjentami po przeszczepie, którzy poprzez swoje świadectwa przekonywali, że warto pomagać i uczestniczyć w akcji „ Drugie Życie”.
Jest ona skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a jej celem jest zaangażowanie młodych ludzi w niesienie idei transplantacji i promowania tej idei.
Wystarczy się zgłosić i działać.
                                                                                                                                                                                                     Klaudia Kaźmierowska z kl. III d
IKonferencja na temat transplantacji. Konferencja na temat transplantacji. Konferencja na temat transplantacji.