Copyright by K.K. Sobek 2017
Działania Wolontariatu w roku szkolnym 2016/2017

OGŁOSZENIA KLUBU WOLONTARIATU XV LO:

Chcesz być wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która gra 15 stycznia 2017 r.? Zgłoś się do opiekuna wolontariatu pani Olgi Bączyk po druk deklaracji i po jego wypełnieniu wraz ze zdjęciem legitymacyjnym oddaj do dnia 4 listopada 2016 r.
Zbiórka karmy i rzeczy dla schroniska "Azorek" w Obornikach trwa do 7 listopada 2016 r. Pomóż zwierzętom, a oprócz satysfakcji masz szansę zdobycia dodatkowych punktów dla swojej klasy w "Lidze Piętnastki".
ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA "AZOREK"

Na początku listopada 2016 r., uczniowie Zespołu Szkół Nr 15 w Poznaniu zaangażowali się w zbiórkę darów dla schroniska "Azorek" w Obornikach. Zainteresowanie akcją przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, bowiem przyłączyły się do nas okoliczne przedszkola i żłobek. Razem udało nam się zebrać naprawdę imponującą ilość karmy, materiałów na posłania, zabawek i wielu innych przydatnych zwierzętom akcesoriów.
16 listopada 2016 r., uczennice należące do szkolnego klubu wolontariatu wraz z opiekunem panią Olga Bączyk, udały się do wspomnianego przytułku dla zwierząt w celu zawiezienia zebranych darów. Pracownicy schroniska byli za wszystko bardzo wdzięczni, ale szczególnie, dziękowali za okazane serce ich podopiecznym. W zamian zaproponowali spacer z uroczymi mieszkańcami przytuliska. Nasze wolontariuszki zareagowały bardzo entuzjastycznie i z ogromną przyjemnością spędziły czas z czworonogami. Zaskakująca była trafność, z jaką pracownica schroniska dobrała pupili do dziewcząt, bowiem okazało się, że pieski miały bardzo zbliżone charaktery do trzecioklasistek naszego liceum, o czym te mogły się przekonać podczas wspólnej przechadzki. Uczennice zostały też oprowadzone po schronisku i dowiedziały się, że zwierzęta cieszą się dużym zainteresowaniem, gdyż od początku roku było ich tam 400, a na ten moment liczba zmniejszyła się do 120. Sporo z nich zostało więc adoptowanych.
Całe przedsięwzięcie pokazało, że wszyscy, którzy wzięli w nim udział, mają wielkie serca i kochają zwierzęta.
W imieniu wszystkich podopiecznych schroniska bardzo dziękujemy za okazaną pomoc w przeprowadzeniu akcji zbiórki darów.
Dziękuję

Akcja "Krewniacy z Piętnastki"
Wszystkie chętne osoby z Piątkowa i okolic, które ukończyły 18 lat i chciałyby oddać krew zapraszamy dnia 21 marca 2017 r. w godzinach od 9.00 do 14.00 przed budynek Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 15 na os. Bolesława Chrobrego 107 w Poznaniu. Jak co roku będzie na Państwa czekał ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Serdecznie zapraszamy do przyjścia i zostania honorowym krwiodawcą.

Klub wolontariatu w XV LO w Poznaniu
Zobacz plakat