Jeżeli jesteś:
   -    koleżeński
   -    lubisz pomagać innym
   -    jesteś kreatywny
   -    nie boisz się wyzwań
   -    jesteś odważny
   -    jesteś konsekwentny w dążeniu do celu

KLUB OŚMIU CZEKA WŁAŚNIE NA CIEBIE !!!

- Pomoc wolontariuszy w organizacji wigilii dla bezdomnych na terenie Targów Poznańskich w dniu 24 grudnia 2011r.
- Praca wolontariuszy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
- Zbiórka nakrętek na leczenie i rehabilitację 7-letniej Martynki Karpińskiej ze Swarzędza.

- Zbiórka krwi.
12 marca 2012 r. ponownie gościliśmy ekipę z RCK i K z Poznania (www.rckik.poznan.pl). Do autobusu, który zaparkował przed budynkiem szkoły zgłosiło się 50 osób. Spośród nich 22 oddały honorowo 450 ml krwi. Każda jej kropla jest bezcenna, dlatego ogromne podziękowania dla wszystkich odważnych.
Kiermasz świąteczny Kiermasz świąteczny Kiermasz świąteczny Kiermasz świąteczny
Kiermasz Euro 2012 Kiermasz Euro 2012 Kiermasz Euro 2012
20- 21 kwietnia 2012r.- kiermasz świąteczny.

- 5- 6 czerwca 2012r.- kiermasz Euro 2012

zbiórka krwi zbiórka krwi zbiórka krwi zbiórka krwi zbiórka krwi
- warsztaty terapeutyczno- teatralne - listopad 2011

Zostaliśmy zaproszeni na warsztaty terapeutyczno- teatralne do atelier na poddaszu kamienicy przy ul. Mostowej. Pozostali uczestnicy przyjechali ze Szkoły Specjalnej nr 101. Zajęcia obejmowały ćwiczenia aparatu mowy i przepony, przede wszystkim jednak miały charakter integracyjny. Osobom biorącym w nich udział dostarczyły wiele radości, pozwoliły odkryć i uświadomić własne możliwości. Uczyły także przełamywania oporów związanych z autoprezentacją przed grupą. Okazało się, że niepełnosprawność nie zawsze jest przeszkodą.
Oto kilka refleksji wolontariuszy po tym spotkaniu:
„Uważam, że spotkania z osobami niepełnosprawnymi skłaniają nas do życiowych przemyśleń.”
„Dzięki jednemu spotkaniu zmieniłem swoje nastawienie.(...) Oni są pełni radości
i pozytywnego myślenia.”
„Takie spotkania są bardzo fajne, ponieważ można się wiele od tych dzieci nauczyć oraz pomagają je zrozumieć.”
img_8824p img_8827p img_8833p img_8904p
img_9128p img_9130p
Działania klubu w roku szkonym 2011/2012

- Pomoc dla schroniska dla zwierząt w Gaju.
- Praca wolontariuszy na rzecz Fundacji Dziewczynka z zapałkami.
- Zbiórka butów dla Fundacji Dziecięcych Serc.
- Dzień Życzliwości.
- Udział wolontariuszy w warsztatach teatralno- terapeutycznych dla młodzieży z Zespołu Szkół Specjalnych nr 101.
- Koncert rockowy w auli szkoły.

- 6-7 grudnia 2011r.- kiermasz świąteczny.
Święta tuż, tuż ...
Zapachniało świętami na szkolnych korytarzach. Można było spróbować pysznych wypieków, posłuchać kolęd, kupić kartki i ozdoby świąteczne, albo po prostu podziwiać pięknie ozdobiony kramik. Szczególnym powodzeniem wśród uczniów cieszyła się loteria, w której można było wylosować dodatkowe nieprzygotowania z różnych przedmiotów.
archiwum działań wolontariatu
2004 - 2010