Zaduszki Literackie

Jak co roku, zgodnie z tradycją " Piętnastki", odbyły się, 12.12 2013 r. o godz. 18.00,  kolejne  "Zaduszki Literackie". W przygotowanie ich włączyli się z ogromnym zaangażowaniem uczniowie klas pierwszych i drugich.
        W programie dominował motyw przemijania, samotności i śmierci. Ponieważ w ostatnich kilkunastu latach odeszło od nas kilku wielkich twórców ,m.in. Cz. Miłosz, ks. Twardowski, W.Szymborska, S. Mrożek,  to właśnie ich teksty zostały wykorzystane w montażu słowno-muzycznym. Przeplatały się one ze współczesnymi piosenkami rockowymi, podejmującymi również motyw przemijania. Piosenki "Dżemu", "TSA", "Golden life" pięknie wykonały Magda  (kl.IA) Kaja i Patrycja (kl.IIA), która akompaniowała także na gitarze. Teksty poetyckie z przejęciem i czasami też z ogromnym wzruszeniem, które udzieliło się także przybyłej na przedstawienie publiczności, recytowali Marysia (kl.ID1), Magda ( kl.IA), Michał (kl.IIC) Patrycja, Ania, Kaja, Ola i Eliza ( kl.IIA). Duże emocje wzbudziła scena z "Tanga", przedstawiona przez Patrycję ( kl.IID), Anię, Patrycję ( kl.IIA),  Michała, Mateusza (kl.IIB) oraz Michała ( kl.IIC). Wspaniałą oprawę muzyczną, akompaniując na pianinie, zapewnili Filip i Kacper (kl.IIC). Nad stroną techniczną czuwali Michałowie z kl.IIB. Przedstawienie zakończyła prezentacja zdjęć, które  przypomniały wizerunki twórców. Pokazowi towarzyszyła " Kolęda dla nieobecnych", która tradycyjnie kończy każdego roku nasze "Literackie Zaduszki".

zaduszki2013_01 zaduszki2013_03 zaduszki2013_06 zaduszki2013_07
zaduszki2013_02 zaduszki2013_04 zaduszki2013_08 zaduszki2013_09